Porady prawne

Mencel

Pełna księgowość to mój ulubiony sposób prowadzenia rozliczeń przedsiębiorstw. Dzięki kompleksowemu księgowaniu zarówno faktur sprzedaży i kosztowych a także wyciągów bankowych przedsiębiorca ma pełen obraz wyników finansowych swojej firmy, tj. również stanu swoich zobowiązań i należności.

EDYTA MENCEL
Szefowa Kancelarii Podatkowej Mencel

Uzyskaj wycenę

Zależy Ci na czasie? Nie ma problemu. Uzyskaj błyskawiczną wycenę i od razu rozpocznij współpracę z Twoim nowym biurem rachunkowym.

prawne

Porady prawne

Udzielam porad z zakresu prawa podatkowego, optymalizacji podatkowej i prawa działalności gospodarczej. Wspieram moich klientów w skomplikowanych sprawach podatkowych takich jak rozliczenia międzynarodowe, przekształcenia spółek czy rozliczanie pomocy finansowej z Funduszy Europejskich.

Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa to podejmowanie właściwych wyborów w zakresie obowiązującego prawa. Wybierając właściwe formy prowadzenia działalności, modele biznesowe i formy opodatkowania, płacą Państwo niższe podatki, pozostając jednocześnie po jasnej stronie mocy. 

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest płacić podatki, ale tylko w kwocie, której wymaga od niego ustawa. Wszędzie tam, gdzie ustawodawstwo polskie i europejskie pozostawia firmom wybór, warto skorzystać z niego, by zapłacić fiskusowi możliwie jak najmniej. 

Pomagam całkowicie legalnie zapłacić najniższe możliwe podatki. 

Interpretacje indywidualne

Występuje w imieniu moich klientów o interpretacje indywidualne oraz objaśniam interpretacje ogólne wydawane przez organy administracji skarbowej. Aktualnie wydaje je Krajowa Informacja Skarbowa, organ podległy Krajowej Administracji Skarbowej. Warto jednak pamiętać, że interpretacje KIS nie mają mocy prawnej, a jedynie wartość ochronną – podatnik postępujący zgodnie z nimi nie może zostać uznany za winnego popełnienia przestępstwa podatkowego. 

Pomagam uzyskać interpretację, a także wybrać oparty na niej model działania, który będzie najbardziej korzystny dla Państwa.

Jak uzyskać poradę prawną?

Mogą Państwo zwrócić się do mnie drogą telefoniczną lub mailową i zamówić poradę prawną. Po otrzymaniu niezbędnych do zapoznania się ze sprawą dokumentów i wynagrodzenia za poradę, umawiamy się na spotkanie online lub w siedzibie biura. Otrzymują państwo poradę prawną na piśmie, a ja jestem do Państwa dyspozycji, by wyjaśnić istotne kwestie. 

Gdy chcą Państwo płacić niższe podatki lub mierzą się z zupełnie nową sytuacją podatkową – zapraszam do mnie po poradę!