Kadry i Płace

Mencel

Pełna księgowość to mój ulubiony sposób prowadzenia rozliczeń przedsiębiorstw. Dzięki kompleksowemu księgowaniu zarówno faktur sprzedaży i kosztowych a także wyciągów bankowych przedsiębiorca ma pełen obraz wyników finansowych swojej firmy, tj. również stanu swoich zobowiązań i należności.

EDYTA MENCEL
Szefowa Kancelarii Podatkowej Mencel

Uzyskaj wycenę

Zależy Ci na czasie? Nie ma problemu. Uzyskaj błyskawiczną wycenę i od razu rozpocznij współpracę z Twoim nowym biurem rachunkowym.

Kadry_1

Kadry i płace

Prowadzę rozliczenia kadrowo-płacowe przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych. Przygotowuję dokumentację ZUS i PFRON. Kancelaria podatkowa z którą współpracuję opiniuje także umowy pracownicze w zakresie podatkowo-prawnym.

Usługi kadrowo-płacowe

Udzielam wsparcia księgowego i prawnego w zakresie:

  • Przygotowania i opiniowania umów o pracę, kontraktów menedżerskich, oraz umów cywilnoprawnych;
  • Międzynarodowych rozliczeń pracowniczych, rezydencji podatkowej, zagranicznych delegacji służbowych;
  • Obliczenia składek, złożenia deklaracji i występowania w interesie klienta przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS);
  • Rozliczania wynagrodzeń, systemów benefitowych i premiowych, oraz sporządzanie listy płac;
  • Prowadzenia spraw pracowniczych dotyczących Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). 

E-teczki pracownicze

E-teczki pracownicze, czyli elektroniczne akta osobowe pracowników to znacznie bardziej wygodna i praktyczna forma prowadzenia dokumentacji kadrowej. Od 2018 roku e-teczki spełniają wszystkie wymogi ustawowe, a ich prowadzenie zwalnia z obowiązku przechowywania dokumentacji papierowej. Gwarantują też znacznie większy poziom bezpieczeństwa danych i wygodniejszy dostęp do nich dla osób uprawnionych. Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w prowadzeniu e-teczek – chętnie pomogę. Korzystam z oprogramowania Amodit, mam też doświadczenie z innymi systemami.

Kadry i płace w cyfrowej rzeczywistości

Technologia definiuje sprawy pracownicze, tak samo jak wszystkie inne. Uczestniczymy w rewolucji. Pracujemy zdalnie, prowadzimy swoje sprawy przebywając na innym kontynencie, eksperymentujemy z AI, zbieramy międzynarodowe zespoły nawet do niewielkich projektów. To wszystko wpływa na kadry i płace. Jednocześnie musimy pamiętać, że ustawodawstwo polskie i europejskie nie nadąża za postępem technologicznym. Często to my: doradcy podatkowi, księgowi i przedsiębiorcy; proponujemy rządzącym najbardziej rozsądne rozwiązania prawne. 

Aktywnie uczestniczę w tym procesie zarówno od strony naukowej, jak i praktyczno-biznesowej. Mogą Państwo zwrócić się do mnie ze sprawami kadrowo-płacowymi, które wykraczają poza zwyczajną księgowość. Zadbamy o przyszłość w najlepszy możliwy sposób – tworząc ją. 

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w zakresie twardego HR – zapraszam do kontaktu.