Rozliczenia międzynarodowe

Mencel

Pełna księgowość to mój ulubiony sposób prowadzenia rozliczeń przedsiębiorstw. Dzięki kompleksowemu księgowaniu zarówno faktur sprzedaży i kosztowych a także wyciągów bankowych przedsiębiorca ma pełen obraz wyników finansowych swojej firmy, tj. również stanu swoich zobowiązań i należności.

EDYTA MENCEL
Szefowa Kancelarii Podatkowej Mencel

Uzyskaj wycenę

Zależy Ci na czasie? Nie ma problemu. Uzyskaj błyskawiczną wycenę i od razu rozpocznij współpracę z Twoim nowym biurem rachunkowym.

rozliczenia miedzynarodowe

Rozliczenia międzynarodowe

Prowadzę księgowe rozliczenia międzynarodowe. Wspieram firmy i organizacje, prowadzące działalność transgraniczną. Pomagam w optymalizacji podatkowej w obrębie grup kapitałowych. Wynajduje zgodne z prawem rozwiązania dla przedsiębiorstw o unikalnym modelu działalności. Moimi klientami są firmy wprowadzające na rynek eksperymentalne produkty z zakresu oprogramowania czy usług finansowych.

Rozliczenia wewnątrz grupy kapitałowej

Międzynarodowa optymalizacja podatkowa wymaga praktycznej znajomości przepisów krajowych i umów międzynarodowych. Pozwala jednak osiągnąć znacznie lepszy efekt finansowy niż gdyby każda z filii była rozliczana niezależnie. Grupy kapitałowe będące moimi klientami mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko księgowość. Wyszukuję rozwiązania prawno-podatkowe szyte na miarę i zawsze przygotowuję moich klientów na nadchodzące zmiany w przepisach.

Rezydencja podatkowa

Przepisy o rezydencji podatkowej i umowy międzynarodowe o unikaniu podwójnego opodatkowania w założeniu mają pomagać podatnikom. Często komplikują jednak sprawę do tego stopnia, że nawet sędziowie sądów administracyjnych mają wątpliwości, co do kraju, w którym należałoby się rozliczyć. Pomagam klientom w prawidłowym ustaleniu, ale też zmianie rezydencji podatkowej pamiętając o konieczności rozliczenia papierów wartościowych, kryptowalut czy nieruchomości.

Kompetencje w zakresie rozliczeń międzynarodowych

Rozliczenia międzynarodowe stanowią bardzo istotną część mojej działalności. Mogę pochwalić się unikalnymi rozwiązaniami podatkowymi, które wypracowałam dla swoich klientów. Posiadam referencje od spółek i grup kapitałowych, które powierzyły mi swoją księgowość. Stale rozwijam swoje kompetencje w zakresie prawa międzynarodowego. Aktualnie przygotowuję się do obrony pracy doktorskiej z tego zakresu.

Rozliczenia międzynarodowe stały się moim ulubionym obok IT, tematem pracy, bardzo chętnie podejmę więc wyzwania z nimi powiązane.

Działaj globalnie, o księgowość zadbam ja!